İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ne İzlesem Diyenlere Beş Dizi Tavsiyesi

Sizler için keyifle, bir oturuşta bitirmek isteyeceğiniz beş diziyi inceledim. İyi seyirler!

5. The Umbrella Academy / 10 bölüm

      IMDb Puanı: 8.1

1 Ekim 1989 yılında dünyanın çeşitli yerlerinde, sıra dışı 43 bebek dünyaya gelir. Bu bebeklerin bir kısmı terk edilir, bir kısmı ise ölür. Zengin, çılgın girişimci Sir Reginald Hargreeves, çocuklardan başarabildiği kadarını bulup 7 bebeği evlat edinir. Bu çocukları “Şemsiye Akademisi” adını verdiği okulda çok sıkı bir şekilde yetiştirir. Babalarının ölümüyle yeniden bir araya gelen sıra dışı yeteneklere sahip kardeşler, insanlığın yok olmaması için beraber çalışmak zorunda kalırlar.

Sürreal, aksiyonlu, hafif gerilimli, fantastik, sürükleyici dizi.

4. Bodyguard / 6 bölüm

   IMDb Puanı: 8.2

Özel koruma memuru David Budd, İçişleri Bakanı Julia’nın özel koruması yapılarak ödüllendiriliyor. Her şeyin korkunç bir planın parçası olduğu yavaş yavaş ortaya çıkıyor. 

Gerilim, gizem dolu ve sürükleyici.

Dizinin kadrosunda Game Of Thrones’un Robb Stark’ı Richard Madden, Peaky Blinders’tan Sophie Rundle, Line of Duty’den Gina Mckee yer alıyor.

3. Angels in America / 6 bölüm

   IMDb Puanı: 8.3

1985 yılında New York City deyiz. Oyun kara mizahi, trajik ve eşsiz diyologlarla bezenmiştir. Al Pacino ve Merly Streep’in oyunculuğuna bir kez daha hayran kalabilirsiniz.

Reagan dönemi yansıtılmıştır; yani Amerika’nın muhafazakar ve güçlü olmak konusunda büyük adımların atıldığı dönemi…Hastalık, zıtlıklar, hayaller, politika, ihanet, din, mezhep, pişmanlık, ırk ve seks ayrımcılığı, muhafazakarlık, özgürlük, hoşgörü/süzlük, yaşama bağlılık, güç, insanlık ve aldığı hal, adalet, affetmek ve affedilmek, bağımlılık, acizlik, kaçış ve değişim gibi insani kavramlar oyunda yorumlanmıştır ve tüm izleyenlerin eleştirebileceği düzeye indirgenmiştir.

2. Love, Death & Robots / 18 bölüm

    IMDb Puanı: 8.6

Serinin 18 bölüm olduğuna bakmayın, bölümler 5 ile 15 dakika arasında değişiyor. Korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada. Tim Miller ve David Fincher imzalı öykü antolojisi, iş yerinde izlenmeyecek türden diye Netflix sitesinden duyurmuştur.

1. Familiar Wife / 16. Bölüm

Güney Kore yapımı diye ön yargılı yaklaştım ama sonra çok sevdim. Bir sabah uyanan bir adam tuhaf şekilde geçmişe gitme fırsatını yakalar. Hayatınızın ve evliliğinizin bambaşka olduğu bir dünyaya siz uyandığınızda ne hissedersiniz?

Yorumlar kapatıldı.