8. Sayı

Mahal Edebiyat’a gün geçtikçe artan desteğinizden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Yola çıkmaya karar verdiğimiz ilk günlerde bu kadar ilgi göreceğini hiç tahmin etmiyorduk. Ama katkılarınızla bir yılda birçok şeyin üstesinden geldik. Gönderdiğiniz makaleleri, incelemeleri, öyküleri, denemeleri, şiirleri yayın kurulumuzun daimi ve misafir üyeleriyle büyük bir coşkuyla okuyor, elimizden geldiğince her yazıyı gerek sitemizde gerekse de e-sayılarımızda yayımlamaya çalışıyoruz. Çünkü biz şuna inanıyoruz, yazmak yazarak gelişir ve burada herkese mahal var… Tabii her yazıyı olduğu gibi sitemizde veya sayılarımızda yayımlamamız mümkün değil. Belli başlı düzeltmelere ihtiyaç duyan yazıları yazarıyla iletişime geçip düzenliyoruz. Tarafımızca değerlendirmesi olumsuz sonuçlanan yazıların yazarlarına da bunu uygun dille anlatıyoruz. Ama ne yazık ki yoğunluğumuzdan dolayı herkese eşit bir şekilde yaklaşıp her yazıya aynı titizlikle cevap veremiyoruz. Bunun için de Mahal’den cevap alamayan değerli okurlarımızdan özür dileriz.

Mahal’in 8. sayısında dosya konusu Halk Edebiyatı. Bunun yanı sıra serbest temada yazılmış öykü, deneme ve şiirlere her zaman olduğu gibi bu sayımızda da yer veriyoruz. Geçtiğimiz ay ilkini düzenlediğimiz cümle kurma etkinliğini bu ay formatında değişikliğe giderek devam ettirdik: Instagram hesabımızdan sizlere sunulan fotoğraf hakkında yazılan kısa öykülerden üç tanesini seçtik. Ayrıca bu sayımızda ilk kez kitap eki sayfasını oluşturduk. Önümüzdeki aylarda da devam edecek. Unutmayın; burada herkese mahal var…

Bizi telefonunuzdan, tabletinizden, bilgisayarınızdan; canınız nerede istiyorsa internet gereksin gerekmesin her yerde, her zaman okuyabilirsiniz.
Yorumlarınızı bekliyoruz.

Visited 89 times, 1 visit(s) today

Comments are closed.

Close