Yazar: 12:08 Haber

Mahal Edebiyat 3 Yaşında!

Hayatımızı etkileyen bazı anlar, bazı tarihler vardır. 27 Mart 2020 de benim için öyle. Daha önceki denememizde başarısız olsak da içimde hep bir istek vardı yeniden demeye dair. Ve 27 Mart gecesi mahaledebiyat.com sitesini açana kadar da bu istek beni hep diri tuttu. Yazmak ve okumaktan vazgeçmezdim, ama her zaman işin yayıncılık kısmı bende ağır basmıştır.

Bugün üçüncü yılını dolduran Mahal Edebiyat’ımız geride kalan zamanda birçok projeye imza attı. Öykü yarışması ve okuma grubu bunların bana göre en güzel olanı. Öykü yarışmasıyla hem daha çok insana ulaşma hem de yeni yazarlarla, yeni kalemlerle tanışma fırsatı yakaladık.

Okuma grubu ise iki yılı aşkın bir sürede pek çok edebiyat akımını, pek çok ülke edebiyatını inceledi. Sevdiğimiz birçok yazarı konuk alarak herkesin gönlünde bir mahal edinmemizi sağladı.

Ve 27 Mart 2022 tarihinde CNR Kitap Fuarı’nda başladığımız imza günleri sayesinde pek çok şehre konuk olduk. Pek çok insan gördük, tanıdık; pek çok şehri ilk kez gördük. Şehirlerin otellerinde kaldık. Sokaklarını, barlarını gezdik. Ve hem de bunları yılda birkaç defa bir araya geldiğimiz insanlarla ve bunları hiç bir araya gelmediğimiz insanlarla yaptık.

İnsan tanıdık. İnsan gördük. Maddi olarak değil, manevi olarak zenginleştik. Sevgili Mahal Edebiyat takipçileri, bizi desteklediğiniz, okuduğunuz, eser gönderdiğiniz, çevrenizle paylaştığınız için müteşekkirim. İyi ki varsınız.

Mahal Edebiyat, mutfağında yedi editörle hiçbir beklentisi olmadan ve sadece edebiyat ve insan sevgisiyle çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Mete Karagöl
Visited 12 times, 1 visit(s) today
Close