Yazar: 22:12 Şiir Eki, Şiir Eki 2

Editörün Notu: Şiir Eki 2

Bu sayıdaki yol arkadaşlarımız: İsmail Afacan, Ebru Özden, Hüseyin Sönmez, Yasemin Çargıt, Bülent Tunga Yılmaz, Tuğçe Nur İmrat, Mete Özyılmaz, Hakan Uslu, Osman Özenbaş, Nazım Saklıca ve Enes Gültürk.

Şiir Eki, Şubat’ta yayımladığı ilk sayısından sonra birçok olumlu dönüş aldı. Bununla birlikte, gönderilen şiir sayısında büyük bir artış oldu. Böyle devam etmeyi umuyoruz.

Bu sayıda, Enes Gültürk’ün yazısına ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Şiir Eki’nde ne yapmak istediğimizin güzel bir örneği.

2024’ün Başında Şiir Kitapları

Mehmet Fırat Pürselim’in ilk şiir kitabı Çolak Melek, Pikaresk’ten yayımlandı. Birçok şairin öykü kitabı çıkardığı, “şiirden öyküye geçiş”in uzun süredir tartışıldığı edebiyat piyasasında bir öykücünün şiir kitabı yayımlaması hem ilginç hem cesurca. Bu yüzden Çolak Melek’in hem şairin kendi tarihinde hem de okurun gözünde ayrı bir yeri olacağı aşikâr.

M. Utku Yeşilöz, Belki Bugün Nardır‘la birlikte güzel bir başlangıç yapmıştı. Necatigil’in “Biz işimize bakalım” düsturunu en iyi uygulayan şairlerden biri Yeşilöz. Sakince şiirini yazıyor ve okumalarını yapıyor. Onun yalnızca şair değil, tam anlamıyla bir edebiyatçı olduğunu kolaylıkla görebiliyoruz.


Ek Editörü: Yiğit Kerim Arslan

Mahal Şiir Eki
Latest posts by Mahal Şiir Eki (see all)
Visited 52 times, 1 visit(s) today
Close