İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir Yazar-Beş Soru: Erhan Güler

Sayın Erhan Güler, “Bir Yazar Beş Kısa Soru” isimli yazı dizimize katıldığınız için teşekkür ederiz. Yazı dizimiz önceden belirlenmiş ve isim ayırt etmeksizin yazarlara yönelttiğimiz beş kısa ve net sorudan oluşuyor. 

1- Erhan Güler kimdir? 

Erhan Güler, Adana’da yaşayan ve kamuda görev yapan biri. Kendini dış dünyaya anlatabilmek için yazma argümanının polisiye türünü benimsemiş ve 2021 Ocak ayında  ilk eseri Labrador’u yazın dünyasına kazandırmıştır. 

2- Labrador isimli romanı neden yayımladınız? 

Polisiye meraklısı birisiyim ve polisiye haricinde çok ender kitap okuyorum. Açıkçası  bu türün gizemli dünyasında o kadar çok zaman geçirdim ki bu türde bir eser yazma  hayali bende vuku buldu. Birkaç yıl önce Labrador’u yazmaya başladım. Bu tarz bir eser yazmalı  ve boyumun ölçüsünü almalıydım. Yoksa aklımda hep o soru kalacaktı: Acaba ben de iyi bir polisiye yazarı olabilir miyim? 

3- Neden okuyorsunuz? 

İnsan okumalı. Çünkü en büyük kaçışımız, motivasyonumuz ya da yenilenmemiz kitap ile gerçekleşir. Kişinin  derdine uygun olmayan bir kitap yoktur. Bence binlerce yıldır süregelen bu  eski ve özel şeyin kıymetini bilmeliyiz. Başlarda okuma kültürü biraz zor gelecek, ama kitaplar ile yaşamaya başlayınca, geçmişinize acıyacaksınız. 

4- Neden yazıyorsunuz? 

Yazmalıyım, çünkü yazmazsam deliririm. Saçma sapan şeylere yönelirim. Sanırım eserlerim beğenilse de beğenilmese de hep yazmaya ve hayal kurmaya devam edeceğim. 

5- Hayatın amacı sizce ne olmalı? 

Benim  için şu an en önemli amaç iyi bir yazar olabilmek. Sonrasında ise bunu süsleyebilirim. İnsani şeyler yapabilir, seslendirmek istediklerimi kalemim ile anlatabilirim. Polisiye bu konuda size çok güzel alanlar veriyor. Devamında tek derdim var ki yaşadığım evrene ve insanlara saygılı olabilmek. 

Bu röportaj vesilesiyle  bana şans verdiğiniz için teşekkür ederim. Bugün güzel bir haber aldım, kitabım dördüncü baskıya giriyor. 
 
Sevgi saygı ve başarı ile kalın. 

Yorumlar kapatıldı.