İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

67. Sait Faik Hikâye Armağanı Başvuruları Devam Ediyor!

Last updated on 8 Ocak 2021

Sait Faik Abasıyanık anısına 67. kez düzenlenen yarışma Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle düzenleniyor. Son başvuru tarihi 26 Şubat 2021.

Yazar Sait Faik Abasıyanık anısına her yıl bir öykücüye verilen Armağan, edebiyat dünyamızın en önemli ödüllerinden biridir. 1955’te yazarın annesi Makbule Abasıyanık tarafından başlatılan Sait Faik Hikâye Armağanı, 1964’ten itibaren Darüşşafaka Cemiyeti tarafından sürdürülüyor. 2003-2011 yılları arasında Darüşşafaka Cemiyeti ve Yapı Kredi Yayınları iş birliğiyle verilen Armağan, 2012’den itibaren ise Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle verilmektedir.

Katılım koşulları

  • Yarışmaya katılacak hikaye kitapları 2020 yılında yayımlanmış olmalıdır.
  • Yarışmaya katılacak kitapların daha önce ödül almamış olması gerekmektedir.
  • Daha önce aynı armağanı kazanmış yazarlar yarışmaya katılamazlar.
  • Başvurular iki aşamalı bir değerlendirme sürecinden geçecektir. Ön değerlendirmeyi geçen 10 kitaplık bir kısa liste 16 Nisan tarihinde duyurulacak, nihai sonuç Mayıs ayı içinde açıklanacaktır.
  • Yarışmaya katılacak yazarların, yapıtlarından 7 (yedi) nüshayı, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreterliği’ne hitaben yazılmış bir başvuru dilekçesiyle (Dilekçenin yazarın iletişim bilgilerini ve kitabında yer almıyorsa özgeçmişini de içermesi gerekiyor.), 26 Şubat 2021 Cuma günü saat 17.00’ye kadar Darüşşafaka Cemiyeti Kurumsal İletişim Birimi, Darüşşafaka Caddesi, No: 5/9 34457 Maslak, Sarıyer-İstanbul adresine postayla göndermeleri ya da elden teslim etmeleri rica olunur.

    Seçiciler Kurulu’nun değerlendirmesinin ardından sonuçlar, 2021 yılı Mayıs ayı içinde açıklanacaktır.

Seçici Kurul:

Doğan HIZLAN (Jüri Başkanı), Prof. Dr. Murat GÜLSOY, Prof. Dr. Jale PARLA, Metin CELAL, Hilmi YAVUZ, Nursel DURUEL ve Beşir ÖZMEN

Yorumlar kapatıldı.