Yazar: 20:11 Haber

2. Zehirli Kalem Polisiye Hikaye Yarışması Hakkında Duyuru

Ödül Yönetmeliğini ve diğer ayrıntıları aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz:

https://dedektifdergi.com/zehirli-kalem-oyku-odulu-yonetmeligi/

Dedektif Dergi tarafından düzenlenen 1.500 Tl ödüllü Zehirli Kalem Polisiye Öykü Yarışması’nın ikincisi başladı.

Yarışmaya on sekiz yaşını bitirmiş herkes katılabilir. Öykülerin mutlaka polisiye türünde olması ve Türkçe yazılması gerekiyor. Ayrıca 5000 kelimeyi geçmemeli.

Ödüle her yazar daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve hiçbir yarışmada dereceye girmemiş tek bir öyküyle katılabilirler. 15 Haziran 2021’de başlayan öykü gönderme süresi 1 Eylül 2021’de sona erecek. Yarışma sonuçları ve ödül kazanan eser 15 Aralık 2021’de açıklanacak.

Sadece bir öyküye Zehirli Kalem ödülü verilecek. Zehirli Kalem Ödülünü alan öykünün yazarı da 1500 TL’lik para ödülüne hak kazanacak. Seçici Kurul, ayrıca uygun gördüğü öykülere mansiyon ödülleri verebilecek. Zehirli Kalem Ödülü’nü kazanan öykü ve mansiyon kazanan diğer öyküler bir kitapta toplanarak Herdem Kitap tarafından Herdem Polisiye markasıyla yayınlanacak.

Zehirli Kalem Ödülü’nü geçen yıl Güray Işık’ın Elanor’un Kırmızı Beresi adlı öyküsü kazanmıştı. Bu öykü ve mansiyon kazanan diğer öyküler Zehirli Kalem Öyküleri- Elanor’un Kırmızı Beresi adı altında kitaplaştırılarak geçtiğimiz ay yayınlandı.

İkinci Zehirli Kalem Polisiye Öykü Yarışması’nın seçici kurulunda şu değerli isimler yer almaktadır:

Necati Göksel, Funda Menekşe, Bürkem Cevher, Dr. Saniye Çancı Çalışaneller, Reha Avkıran ve Burak Demir.

Visited 16 times, 1 visit(s) today
Close