Yazar: 12:02 Duyuru

İkinci Öykü Yarışmamızın Lansmanı Yapıldı!

Mahal Edebiyat’ın ikincisini düzenlediği öykü yarışması için pazar günü Ankara Route’ta lansman düzenlendi. Elif Türkoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayıp Onur Özkoparan’ın sunumuyla devam eden lansmanda gelen yarışmacılara Melike Kara tarafından belgeleri ve ödülleri verildi.

Mahal Edebiyat adına Melike Kara’nın konuşma metni:

“Neden yazıyoruz?” aslında “neden yaşıyoruz” gibi bir soru. Nedenleri bir kenara bırakırsak, yazıyoruz ki yaşıyoruz; yazmadan ve okumadan yaşayamıyoruz. Çünkü yaşamak sadece kendi yaşamınız değildir, Tolstoy’un da dediği gibi başka yaşamları, duyguları hissedebilmektir. Hani olmazsa yaşayamazsın sözü vardır, bizler için bunun yolu edebiyat ve sanattır. Güzel bir öyküde hissettiğimiz yaşama duygusu, motivasyonu yaşarken belki hiç hissedemeyeceğimiz duygular olabiliyor.

Mahal Edebiyat’ta okuduğumuz binlerce öykü bize bu yaşama duygusunu veriyor. Okurken de hayatın çeşitliliğini, zenginliğini, yaşamda yalnız olmadığımızı görüyoruz. Yazarlarımıza bize hissettirdikleri duygular yaşattıkları yeni hayatlar için teşekkür ederiz.

Yazarken ve okurken hissettiğimiz heyecanların bu iki ucunu yayınlar, kitaplar, yarışmalar bir araya getiriyor. Biz de yayıncılık tarafı olarak bu iki heyecanı birleştiren eserlerle heyecanın artmasına katkı sunmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bunun ciddi bir sorumluluk getirdiğinin de farkındayız. Amacımız, çalışmalarımız bu güzel paylaşımı, heyecanı taşırken aynı zamanda hep daha iyiye birlikte gidebilmek. Çünkü edebiyat hayatın içinde ve hayatı güzelleştirmenin bir yolu aynı zamanda.

Daha güzel günleri yaşayabildiğimiz bir dünya için bu yolda bizimle olan yazarlarımız, yayıncılık tarafındaki editörlerimiz, emekçilerimiz, yarışma jürilerimiz ve okurlarımıza çok teşekkür ederiz. Nicelerine…

Burada herkese mahal var!

Visited 34 times, 1 visit(s) today
Close